Anasayfa

Sık Kullanılanlara Ekle Ana Sayfa Dişhekimi İletişim
   ANA KATEGORİLER
   İmplant
   Estetik Diş Hekimliği
   Ağız Hijyeni
   Ağız Patolojisi
   Çocuk Diş Hekimliği
   Diş Çekimi
   Diş Eti Hastalıkları
   Dolgular
   Çene Eklemi Problemleri(TMD)
   Hareketli Protezler
   İlk Muayene
   Kök ve Kanal tedavisi
   Köprü Protezler
   Ortodonti
   Porselen Kronlar
   Tedavi Sonrası Bilgileri
   Yeni Uygulamalar
   Sağlık Turizmi
buy levitra online" target=_blank>
 

  Sağlık Turizmi

Arkadaşıma Gönder  Yazdır
401-Content
Türkiyede Diş Tedavisi Yaptırmak İçin

Tabiat ana hepimizde dengeli ve sağlıklı bir ısırma sağlamamıştır. Bazı insanların ısırmaları yıpranmadan, yapılan diş restorasyonlarından ya da zaman içinde kaymadan etkilenmiştir.

Sağlıklı bir ısırma, çene ekleminiz kafatasınızın altında doğru pozisyonda durduğunda tüm dişlerinizin aynı anda ve eşit olarak birbirine değmesini sağlar. Bu pozisyonda çiğneme kaslarınız da eşit biçimde büzülür. Isırmanızı test etmenin bir yolu, çenenizi yana kaydırmaktır. Azı dişleriniz birbirine deyen tek dişler olmalıdır ve tüm yan ısırma kuvvetlerini emmelidirler.

Eğer kötü bir ısırmanız varda, buna maloklüzyon da denir, dişleriniz uygun şekilde yerleşmez. Bu durum dişlerinize ve varsa restorasyonlarınıza hasar verebilir ve temporomandibular bozukluk ya da TMD olarak bilinen kas spazmları, ağrı ve acı silsilesi başlatabilir.

Maloklüzyon, Bruksizim olarak bilinen ve temel olarak uyurken gerçekleşen diş gıcırdatma durumuna da neden olabilir. Brukisizmin semptomları yıpranmış dişler, diş eti hizasında çentiklenme (abfraction) ve TMD ile ilgili semptomlar olabilir.

Abfraction, dişlerin diş eti çizgisi hizasında ya da altında çentiklenmesidir. Isırmanız hafifçe kaydığında ilgili dişlerde eşit olmayan baskı oluşur ve dişler bükülmeye başlar. BU sürekli bükülme ve baskı sonunda minenin iç dentin tabakasından ayrılmasına neden olur ve diş eti hizasında abfraction’a has çentikleri oluşturur.

Tam bir ısırma değerlendirmesi yaparak olası problemlerin erken aşamada tespit edilmesi onemlidir. Dişleri ayarlamak, yeniden düzenlemek ve restore etmekle gelecekteki komplikasyonları önleyebilir ve optimal kas dengesi ve rahat bir ısırma kazanmanıza yardımcı olabilir

 


Daha detaylı bilgi almak ve diğer sorularınız için +9 0216 326 18 37 numaralı telefonu veya iletişim formunu kullanabilirsiniz.

 

 

 
buy levitra online" target=_blank>
 

  En Çok Okunanlar

  Ağız ve Diş Hastalıkları Eğitiminde Multimedia ve Internet Devrimi
  Doğru Diş Fırçalama Nasıl Olmalıdır?
  Ağız ve Diş Sağlığı Sözlüğü
  Estetik Diş Hekimliği Yardımıyla Hem Sağlıklı Hem de Genç Görünün
  Sizce Diş Tedavileri Pahalı mı?
 
buy levitra online" target=_blank>

www.dis-hekimi.org