Anasayfa

Sık Kullanılanlara Ekle Ana Sayfa Dişhekimi İletişim
   ANA KATEGORİLER
   İmplant
   Estetik Diş Hekimliği
   Ağız Hijyeni
   Ağız Patolojisi
   Çocuk Diş Hekimliği
   Diş Çekimi
   Diş Eti Hastalıkları
   Dolgular
   Çene Eklemi Problemleri(TMD)
   Hareketli Protezler
   İlk Muayene
   Kök ve Kanal tedavisi
   Köprü Protezler
   Ortodonti
   Porselen Kronlar
   Tedavi Sonrası Bilgileri
   Yeni Uygulamalar
   Sağlık Turizmi
buy levitra online" target=_blank>
 

  Ağız Patolojisi

Arkadaşıma Gönder  Yazdır
353-Content
Çatlak Dil

Her üç yetişkinin ikisi, diş eti hastalıklarından korunmanın tek yolu olduğu gerçeğine rağmen dişlerini düzenli olarak iple temizlemezler. Siz o üç kişiden birisi iseniz, sizi tebrik ediyoruz! Öyleyse sadece ağız sağlığınızı değil, genel sağlığınızı da iyileştirme yolundasınız demektir. Ancak eğer diş ipi kullanımı karşıtlarındansanız, işte size diş ipi kullanımını daha rahat, daha keyifli ve günlük bir alışkanlık haline getirmeniz için birkaç ipucu:

*  Dört adet diş ipi alın. Bir tanesini çantanıza (ya da masanıza), bir tanesini banyoya, bir tanesini TV seyrettiğiniz odaya ve bir tanesini de yatağınızın üzerine koyun. Ama ipi sakın bir göze tıkıştırmayın, en azından diş ipi kullanmayı alışkanlık haline getirene kadar. Görsel bir hatırlatıcıya gereksiniminiz olacak.

*  Her yemekten sonra diş ipi kullanmak ideal olandır ancak pek çok kişi için bu gerçekçi değildir. Eğer diş ipi kullanmaya günde sadece bir kez zaman ayıracaksanız, bunu yatmadan önce yapın. Uyuduğunuzda daha az salya üretilir ve bu da plak bakterilerinin kendilerine yer yapmalarını sağlar.

*  Yine de diş ipi kullanımını yatmadan hemen önceye bırakmayın. Çünkü uykunuz gelmişse, diş ipi kullanımını ertelemek çok kolaydır.

*  Diş ipi ile temizlemeyi TV izlerken, müzik dinlerken ya da bir şeyler okurken yapın. (“Aynı anda birden çok iş yapma” diyebilir miyiz?)

*  Düzenli diş ipi kullanımına geçtiğinizde kendinizi ödüllendirin. Kendinize iki hafta boyunca her gün diş ipi kullanmak üzere bir hedef koyun. Bu hedefe ulaştığınızda, gidip kendinize o ne zamandır almak istediğiniz el aletini ya da bir kıyafet alın. Sonuç olarak bu, periodontal terapi masraflarından daha ucuza gelecektir.


Daha detaylı bilgi almak ve diğer sorularınız için +9 0216 326 18 37 numaralı telefonu veya iletişim formunu kullanabilirsiniz.

 

 

 
buy levitra online" target=_blank>
 

  En Çok Okunanlar

  Ağız ve Diş Hastalıkları Eğitiminde Multimedia ve Internet Devrimi
  Doğru Diş Fırçalama Nasıl Olmalıdır?
  Ağız ve Diş Sağlığı Sözlüğü
  Estetik Diş Hekimliği Yardımıyla Hem Sağlıklı Hem de Genç Görünün
  Sizce Diş Tedavileri Pahalı mı?
 
buy levitra online" target=_blank>

www.dis-hekimi.org