Anasayfa

Sık Kullanılanlara Ekle Ana Sayfa Dişhekimi İletişim
   ANA KATEGORİLER
   İmplant
   Estetik Diş Hekimliği
   Ağız Hijyeni
   Ağız Patolojisi
   Çocuk Diş Hekimliği
   Diş Çekimi
   Diş Eti Hastalıkları
   Dolgular
   Çene Eklemi Problemleri(TMD)
   Hareketli Protezler
   İlk Muayene
   Kök ve Kanal tedavisi
   Köprü Protezler
   Ortodonti
   Porselen Kronlar
   Tedavi Sonrası Bilgileri
   Yeni Uygulamalar
   Sağlık Turizmi
buy levitra online" target=_blank>
 

  Estetik Diş Hekimliği

Arkadaşıma Gönder  Yazdır
205-Content
Gümüş Amalgam Dolgular mı? veya Beyaz Dolgular mı?

Vücudunuz, tedavisi ve kendisini iyileştirmek için bazen modern bilimin yardımına gereksinim duyar. Bu, çenenizden kemik kaybettiğiniz durumda geçerlidir. Çenenizi tedavi etmek için kemik aşılaması denen bir cerrahi işlem yapılabilir ve burada kayıp kemik yerine başka bir kemik ya da suni kemik tozu konulabilir. Kemiğin kaybı periodontal hastalık, diş çekimi, travma, kist ya da uzun dönemli diş kaybı gibi sıkıntıların sonucu olabilir. Kemik aşısı çenenizdeki kayıp dişin bıraktıgı boşluğun yerine geçmekle kalmaz aynı zamanda vücudunuzun yeni kemik dokusu üretmesini de harekete geçirir.

Kemik aşısını yerleştirmek için önce alanın tamamen hissizleştirilir emin oluruz ve daha sonra diş etlerini kemik ya da dişten hafifçe ayırılır. Eğer aşılama yapılacak yerde bir diş varsa, kök yüzeyi temizleme işlemi ile kök yüzeylerindeki tüm plak ve tartarı temizlenir. Bu, alanın zararlı bakterilerden temizlenmiş olmasını garanti eder.

Daha sonra çevredeki kemiğe istenilen şekil verilir ve aşı maddesini kemikli kusurun olduğu yere yerleştirilir. Aşı maddesi olarak pek çok seçeneğiniz bulunmaktadır: kendi doğal kemiğiniz; başka bir kaynaktan kemik dokusu; ya da suni kemik. Aşı yerleştirildikten sonra diş etleriniz aşı malzemesi üzerine tekrar yerleştirilir ve birkaç dikişle kapatılır.

3 ila 9 aylık süre boyuncavücudunuz aşılı alanı tedavi etmek için çalışır ve bunu da yeni yumuşak doku ve kemik büyüterek yapar. Bu yeni kemik büyümesi ile o alan, mevcut kemiğinizle yerleştirilen aşılanmış kemik malzemesinin bağlanması ile güçlenir. Bazen, yönlendirilmiş doku üretimi olarak bilinen bir aşama daha uygulanabilir. Burada da, aşılı alanın üzerine, istenmeyen dokunun gelişmesini engellemek ve normal kemik büyümesini geliştirmek için özel bir zar konur.

Kemik aşılamanın pek çok faydası vardır. Kaybedilmiş kemiğin yerine geçer, kemik kaybında oluşan cepleri doldurur ve yeni kemik ve yumuşak dokunun büyümesini teşvik eder. Her ne kadar vücudunuz normalde kendi kendine kemik büyütemezse de, yeni teknikler ve gelişmiş kemik aşılama teknolojisi kayıp çene kemiği dokusunun yeniden büyümesini sağlamak, dişinizin bağlantısını güçlendirmek ve periodontal hastalık sonucu oluşan kemik kaybı ceplerinin doldurulma olanağını sunar.

Ayrıca yeniden oluşan kemik üzerine bir implant konmasında imkan verir.


Daha detaylı bilgi almak ve diğer sorularınız için +9 0216 326 18 37 numaralı telefonu veya iletişim formunu kullanabilirsiniz.

 

 

 
buy levitra online" target=_blank>
 

  En Çok Okunanlar

  Ağız ve Diş Hastalıkları Eğitiminde Multimedia ve Internet Devrimi
  Doğru Diş Fırçalama Nasıl Olmalıdır?
  Ağız ve Diş Sağlığı Sözlüğü
  Estetik Diş Hekimliği Yardımıyla Hem Sağlıklı Hem de Genç Görünün
  Sizce Diş Tedavileri Pahalı mı?
 
buy levitra online" target=_blank>

www.dis-hekimi.org